Урок 30
Тема: Розробка плану створення презентацій: визначення мети, сценарію та структури презентації
Навчальна мета: Познайомити учнів з редактором презентацій та основами роботи з ним.
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Комбінований урок.
Структура уроку
- Організаційний момент
- Етап орієнтації
- Етап проектування
- Етап навчальної діяльності
- Гра
- Контрольно-оцінювальний етап
- Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку, діти!
Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Розробка плану створення презентацій: визначення мети, сценарію та структури презентації».
ІІ. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку познайомитися з редактором презентацій та роботою з ним.
ІІІ. Етап проектування
План уроку
- Повторення
- Розробка плану створення презентацій: визначення мети, сценарію та структури презентації
- Робота за ПК
- Домашнє завдання
- Етап навчальної діяльності
Повторення
- Що таке презентація? Де використовуються презентації?
- З яких об’єктів складається презентація?
- Що таке мультимедіа?
- Які ви знаєте можливості програми PowerPoint?
- Назвіть відомі вам способи запуску PowerPoint.
- Назвіть основні елементи вікна PowerPoint. Поясніть їх призначення.
- Як відкрити у PowerPoint вже існуючу презентацію?
- У яких випадках для збереження презентації використовується команда Зберегти як? Поясніть, як зберегти презентацію за допомогою цієї команди.
- У яких випадках для збереження презентації використовується команда Зберегти? Поясніть, як зберегти презентацію за допомогою цієї команди.
- Які типи файлів найчастіше використовуються для збереження презентації? Поясніть їх призначення.
- Якими способи можна запустити демонстрацію презентації?
- Яким чином можна вносити зміни у презентацію під час її демонстрації?
- Які способи управління демонстрацією презентації ви знаєте?
Розробка плану створення презентацій: визначення мети, сценарію та структури презентації
Перед створенням презентації бажано:
- Визначити тему та призначення презентації
- Створити схему (сценарій) презентації
- Спланувати зміст усіх слайдів, їх стиль
План підготовки до створення презентації
- Визначити тему, мету і спосіб демонстрації презентації.
- Створити схему презентації.
- Продумати зміст усіх слайдів і їх оформлення.
План створення презентації
- Визначити тему презентації.
- Визначити кількість слайдів у презентації.
- Підібрати структуру з ряду наявних шаблонів або створити власну структуру презентації.
- Розробити вміст кожного слайда: тема, текст, графічні зображення, звукове оформлення, ефекти тощо.
- Створити і оформити слайди.
- Додати ефекти і гіперпосилання, підібрати фон сторінок тощо.
- Вставити (за потреби) аудіо- або відеоінформацію.
- Відкоригувати презентацію і продемонструвати роботи однокласника і учителю.
Фізкультхвилинка
Раз-два.Всі присіли.Потім вгору підлетіли.
Три-чотири.Нахилились, зі струмочка гарно вмились.
П’ять-шість.Всі веселі, крутимось на каруселі.
Сім-вісім.В потяг сіли, ніжками затупотіли.
Дев’ять-десять! Відпочили і за парти дружно сіли.
- Робота з ПК
- Ввімкніть комп’ютер
- Відкрийте програму для створення презентацій
- Створіть презентацію на тему СНІД
- Закрийте програму.
- Вимкніть комп’ютер
- Гра
Завдання № 1. Василько та Іванко розповідали після рибалки один одному про свій улов. Іванко сказав, що до семи окунів двох недобрав, а Василько — що спіймав три карасі та дві рибки таких, як Іванко. Скільки всього риби спіймали хлопці?
Завдання № 2. Розгадайте інформацію, доповнивши прислів'я:
- На язиці ___________ а на ділі пусто.
- До роботи плачучи, а до ____________ скачучи.
- 3 самого початку думай, який буде _____________.
- Де багато крику, там мало ______________.
- Щоб інших вчити, треба свій _______________ поточити
Завдання № 3. Уяви, що ти розвідник. Ти перехопив лист, i його треба розшифрувати.
Прочитай і розшифруй текст.
Зима
тоСять ромозні декинь. пеТер piбnomні вокзани i жіли. відчатка і лопхчики ругтом жібатъ ан вокзанку. ниВо вокзають on дульо ан вокзанах. кшьСки мixyc i дapocmi!
- Контрольно-оцінювальний етап
- Що таке презентація?
- Як змінити кольорову гамму презентації?
- Як вставити малюнок?
- Як продемонструвати?
- Як змінити шаблон слайда?
- Як розробити план презентації?
- Що таке структура презентації?
Вчитель виставляє оцінки за роботу на уроці
- Домашнє завдання
- Вивчити терміни
- Принести фотографії свого класу на практичну роботу по створенню презентації про свій клас
- §
- пит..
|