Урок 33
Тема: Повторення теми «Основи роботи з комп'ютером»
Навчальна мета: Перевірити знання та вміння учнів щодо теми «Основи
роботи з комп'ютером»
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Урок закріплення знань та вмінь.
Структура уроку
- Організаційний момент
- Етап орієнтації
- Етап проектування
- Етап навчальної діяльності
- Гра
- Контрольно-оцінювальний етап
- Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку, діти!
Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
Сьогодні ми з вами Повторимо тему «Основи роботи з комп'ютером»
ІІ. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку повторити тему «Основи роботи з комп'ютером»
ІІІ. Етап проектування
План уроку
- Повторення теоретичної частини теми
- Самостійна робота
- Робота за ПК
- Домашнє завдання
- Етап навчальної діяльності
Повторення теоретичної частини теми
Вчитель разом із учнями відповідає на питання з теми(можливі різні варіанти спільної роботи)
- Процесор ПК – це…
- Пам'ять ПК – це….
- Апаратне забезпечення – це….
- Які ви знаєте види пам’яті?
- Які види принтерів ви знаєте?
- Які види пристроїв введення/виведення ви знаєте?
- Що таке «базова конфігурація ПК»? Що входить в базову конфігурацію ПК?
- Які пристрої входять до складу системного блоку?
- Чи можна розпочинати роботу за комп'ютером без дозволу вчителя?
- На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
- Як треба тримати спину?
- Чого не можна торкатися?
- Чому не можна працювати вологими і брудними руками?
- Як ввімкнути/вимкнути комп’ютер?
- Що роботи, якщо комп’ютер не реагує на дії?
- Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
- Що знаходиться під кожною піктограмою?
- Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші?
- Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути правою кнопкою миші?
- Які види меню ти знаєш?
- Що таке програма?
- Хто такий програміст?
- Що таке мова програмування?
- Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
- Що цікавого ви довідалися про робочий стіл комп'ютера?
- Де знаходиться Робочий стіл комп’ютера?
- Що розміщено на Робочому столі?
- Що таке піктограма?
- Що відображається на Панелі задач?
- Для чого потрібна кнопка Пуск?
- Які піктограми найчастіше можна побачити на Робочому столі?
- Який основний об’єкт розташовано на робочому столі комп'ютера?
- З яких елементів вікно складається?
- Для чого використовуються кнопки керування вікном?
- Як ще можна змінити розміри вікна?
- Що таке файл?
- Що таке каталог?
- Що таке Провідник і як його викликати?
- Які дії над файлами та папками можна проводити?
- Як скопіювати файл?
- Як видалити файл?
- Як перемістити файл?
- Як перейменувати файл?
Самостійна робота
Вчитель в довільному порядку роздає кожному учню по 3-4 теоретичні питання
- Робота з ПК
- Ввімкніть комп’ютер
- Відкрийте програму клавіатурний тренажер
- Працюйте над відпрацюванням навичок швидкого набору тексту
- Закрийте програму.
- Вимкніть комп’ютер
- Контрольно-оцінювальний етап
Вчитель виставляє оцінки за роботу на уроці
- Домашнє завдання
1. Повторити §
2. пит..
|